Rekrutacja żłobki warszawa 2022/2023 – terminy

Rekrutacja żłobki warszawa 2022/2023

Zapisy do żłobków trwają najczęściej cały rok. Niestety ze względu na dość ograniczoną ilość miejsc prowadzony jest proces rekrutacji, który należy przejść, aby otrzymać miejsce dla dziecka. Zapisy do żłobka mogą stanowić wyzwanie szczególnie w dużych miastach, gdzie zapotrzebowanie na opiekę nad dziećmi jest naprawdę spore. Rekrutacja do żłobka Warszawa 2022/2023 wciąż trwa. Jakie zasady rekrutacji stawiają żłobki Warszawa i jak należy się do niej przygotować?

Rekrutacja żłobki warszawa 2022/2023 – terminy

Zapisy do żłobka co do zasady trwają przez cały rok i przyjęcie dziecka jest możliwe w dowolnym okresie, jeśli tylko jest wolne miejsce. Natomiast dokładne terminy oficjalnej rekrutacji mogą różnić się w zależności od miasta. Żłobki warszawa zazwyczaj organizują rekrutację w okresie od kwietnia do czerwca. Oczywiście po ogłoszeniu listy dzieci, które przeszły proces rekrutacji często odbywają się rekrutacje uzupełniające. Duża część rodziców składa bowiem wnioski do kilku żłobków, po czym potwierdza uczęszczanie dziecka do wybranej placówki. W ten sposób w pozostałych żłobkach zwalniają się dodatkowe miejsca. 

 

Zapisy do żłobka – jak wygląda proces rekrutacji?

Obecnie w zdecydowanej większości żłobków w Warszawie oraz innych miastach, wnioski składane są przez internet. Żłobek udostępnia rodzicom stronę internetową lub specjalną platformę, gdzie można wypełnić elektroniczny wniosek. Jeśli jednak placówka nie prowadzi rekrutacji online, wówczas należy złożyć wniosek osobiście w sekretariacie.

Rekrutacja do przedszkola Warszawa

Rekrutacja żłobki warszawa – jakie dokumenty należy przygotować?

Wniosek to podstawowy dokument w procesie każdej rekrutacji. W zależności od placówki wymagane jest również dostarczenie odpowiednich załączników. Zakres dokumentów, jakie należy dołączyć do wniosku, powinny być wyszczególnione na stronie placówki lub bezpośrednio w żłobku. Wśród wymaganych dokumentów mogą się znaleźć:

 

  • dokumenty potwierdzające miejsce zamieszkiwania rodziców i dziecka,
  • zaświadczenie o zatrudnieniu rodziców,
  • książeczka zdrowia dziecka, 
  • zaświadczenie o niepełnosprawności dziecka, jeśli takie istnieje.

Zapisy do żłobka – za co dodatkowe punkty?

Nabór do żłobka warszawa polega na punktowaniu poszczególnych elementów i wyłanianiu kandydatów, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów. Są pewne sytuacje, kiedy dziecko może otrzymać w procesie rekrutacji dodatkowe punkty, które mają ułatwić otrzymanie miejsca w placówce. Dodatkowe punkty przyznawane są w większości żłobków na bardzo podobnych zasadach. Dodatkowe punkty w procesie rekrutacji może otrzymać dziecko:

 

  • którego obojga rodziców pracuje zawodowo,
  • które pochodzą z rodziny wielodzietnej, 
  • którego rodzice prowadzą naukę w trybie dziennym, 
  • które posiada orzeczenie o niepełnosprawności lub takowe posiada jego rodzeństwo lub rodzice, 
  • które jest wychowywane samotnie przez jednego z rodziców.

Nabór do żłobka warszawa – prywatne placówki

Co do zasady nieco łatwiej jest dostać się do prywatnej placówki. Chętnych jest tam nieco mniej, dlatego rekrutacja prowadzona jest w trybie ciągłym. W takich żłobkach również zapisy odbywają się na określonych zasadach. Należy również złożyć odpowiednie wnioski i czekać na otrzymanie pozytywnej decyzji. 

Oddanie dziecka do żłobka to trudna decyzja dla rodziców. Niekiedy jednak nie można w inny sposób  pogodzić wychowania dziecka z pracą zawodową. Rekrutacja jest więc nie lada wyzwaniem, dlatego warto w porę zorientować się jak wygląda proces rekrutacji oraz kiedy najlepiej składać wnioski.  

 

Oceń ten post post