Autorski program Little Academy!

Wszechstronny rozwój Twojego dziecka

Nasz autorski program edukacyjny stworzony jest przez doświadczony zespół metodyczny: psychologa, pedagoga, nauczyciela edukacji przedszkolnej i filologa angielskiego.

Nasze zajęcia

Nasz autorski program edukacyjny stworzony jest przez doświadczony zespół metodyczny: psychologa, pedagoga, nauczyciela edukacji przedszkolnej i filologa angielskiego.
Przygotowują oni scenariusze zajęć, karty pracy, akcesoria dla każdej grupy na każdy dzień. Jakość materiałów jest wysoka, przemyślana i starannie przygotowana, aby zapewnić dzieciom zrównoważony rozwój intelektualny, fizyczny, językowy, społeczny, emocjonalny.
Nauka umiejętności praktycznych powoduje, że nasi podopieczni czują swoją sprawczość, budują wiarę w siebie i dobrą samoocenę. Dzieci mają zagwarantowany czas na swobodną zabawę i budowanie umiejętności społecznych.

W każdym tygodniu mamy inny temat zajęć, dla wszystkich grup wiekowych jest on taki sam, różnicę stanowi poziom materiałów kart i zadań.
W ramach grupy nauczyciel ma szeroki zakres materiałów, od podstawowych do zawansowanych. Dzięki temu dziecko które wykonuje standardowe karty bez trudności, będzie mogło wykonać zadana zaawansowane. Takie rozwiązanie zapewnia że materiał będzie dostosowany indywidualnie.  Dzięki kompleksowemu podejściu nasze dzieci są doskonale przygotowane do dalszych etapów edukacji w szkole podstawowej, zawsze dostają się do szkół pierwszego wyboru… zarówno międzynarodowych jak i dwujęzycznych czy polskich.

ROZWÓJ INTELEKTUALNY

We wszystkich placówkach utrzymujemy ten sam wysoki standard, realizujemy to poprzez dostarczenie nauczycielom codziennych scenariuszy zajęć i aktywności wraz z bogatym zakresem materiałów edukacyjnych.

  • Polska podstawa programowa – przygotowanie do międzynarodowych systemów edukacji

  • Brytyjska podstawa programowa — przygotowanie do szkło polskich zgodnie z wytycznymi MEN

  • Circle Time

  • Graf motoryka – praktyka pisania liter, cyfr, rysowania kształtów

  • Little Discovery Program – poznanie poprzez doświadczenia i eksperymenty zagadnień dotyczących kosmosy, ziemi, człowieka, przyrody i innych

ROZWÓJ JĘZYKOWY

Rozwój językowy realizujemy zarówno w zakresie anglojęzyczność jak i języka tj. poznawania liter, słownictwa tematycznego, czytania.
Anglojęzyczności rozwijamy poprzez pełną imersję, dzieci uczą się od kadry obcokrajowców jak również od siebie nawzajem. Nasi podopieczni pochodzą z różnych krajów, język angielski często jest ich jedynym wspólnym językiem, to znacząco przyspiesza przyswajanie i mówienie.

Program światowego lidera nauczania angielskiego – British Council Learning Time with Timmy realizowany jest przez lektorów British Council. Uczą oni zarówno słownictwa jak i struktur gramatycznych i akcentu. Maluchy kończąc nasze przedszkole są w pełni gotowe zarówno do edukacji w szkole międzynarodowej, dwujęzycznej lub polskiej. Zakres językowy realizowany jest w ramach zarówno brytyjskiej jak i polskiej podstawy programowej MEN.

Wielu naszych rodziców zgłasza że jesteśmy placówką która w 100% wypełnia obietnice anglojęzyczności, za to rodzice cenią nas najbardziej…

ROZWÓJ FIZYCZNY

Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem programu edukacyjnego, wspiera ona rozwój fizyczny, poznawczy i emocjonalny dzieci.
Ruch pomaga rozwijać koordynację, równowagę, siłę, a także umiejętności społeczne. Każdego dnia zapewniamy dużą porcję aktywności.
Dzieci bawią się na placu zabaw, mają codzienną gimnastykę, ruch wpisany jest w scenariusze edukacji.

Zapewniamy przestrzeń na swobodna aktywną zabawę. Aktywność fizyczna pozwala dzieciom zdrowo wykorzystać energię i przyczyna się lepszego funkcjonowania w zakresie emocjonalnym i społecznym. Wplatamy ją w codzienną rutynę budując zdrowe nawyki na przyszłość.

Równie ważnym elementem rozwoju fizycznego jest zdrowe odżywianie.
Jedzenie podawane naszym Maluchom bazuje na wysokiej jakości produktach podawanych w kilka chwil po przygotowaniu. Jeśli podajemy jogurt, to jest to naturalny jogurt z miksowanymi owocami (nie produkt ze sklepu), jeśli serwujemy ciasto, przygotowujemy je sami z 1-dniowym okresem trwałości. Zupę gotujemy na indyku nie na kurczaku. Nasze menu jest bogate w owoce i warzywa, mięso podawane jest do dwóch razy w tygodniu. Podstawą posiłków są kasze, ryż, nie używamy cukru ani żadnych sztucznych wzmacniaczy smaku i produktów przetworzonych. Regularnie podczas warsztatów kulinarnych przedstawiamy dzieciom zasady zdrowego żywienia, a także uczymy, dlaczego warto jeść.

Program światowego lidera nauczania angielskiego – British Council Learning Time with Timmy realizowany jest przez lektorów British Council.

Uczą oni zarówno słownictwa jak i struktur gramatycznych i akcentu. Maluchy kończąc nasze przedszkole są w pełni gotowe zarówno do edukacji w szkole międzynarodowej, dwujęzycznej lub polskiej. Zakres językowy realizowany jest w ramach zarówno brytyjskiej jak i polskiej podstawy programowej MEN.

Wielu naszych rodziców zgłasza że jesteśmy placówką która w 100% wypełnia obietnice anglojęzyczności, za to rodzice cenią nas najbardziej…

TUS

Praktyka umiejętności społecznych, emocjonalnych oraz rutyny zachowań.
Nasi podopieczni pochodzą z różnych kultur, religii, wzorców społecznych, rodzin z różną filozofia wychowawczą.

Widzimy, że niektóre dzieci nie uznają ram, inne nigdy ich nie kwestionują, niektóre lekko wchodzą w interakcje społeczne inne trudniej, niektóre wyznaczają swoje granice inne nie, łatwo dominują grupę lub nie. Dzieci potrzebują w tych obszarach ogromnego naszego wsparcia i naszej pomocy. Dzieci uczą się wyznaczania swoich granic, nazywania emocji czy respektowania zasad społecznych.

Wspieramy dzieci w nabywaniu umiejętności życia codziennego. Wzmacnia to ich poczucie sprawczości i budują poczcie wartości. Dzieci uczą się gotowania, ubierania, sprzątania, noszenia pojemnika z wodą i wielu innych. Dzięki temu czyją się pewne w wielu sytuacjach życiowych, są otwarte i chętne do wyzwań.

PRAKTYKA UMIEJĘTNOŚCI MONTESSORI

O korzyściach płynących z praktyki umiejętności według filozofii Montessori można napisać wiele.
Ma ona kluczowe znaczenie dla wszechstronnego rozwoju dzieci, ucząc samodzielności, odpowiedzialności oraz przygotowując je do życia. Maluchy uczą się wykonywania codziennych czynności, takich jak ubieranie się, mycie rąk i przygotowywanie prostych posiłków, co buduje ich niezależność. Sukcesy w wykonywaniu zadań zwiększają pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

Praktyka umiejętności wspiera koncentrację i uwagę. Czynności takie jak zawiązywanie butów, nalewanie wody czy krojenie owoców rozwijają precyzyjne umiejętności manualne. Ćwiczenia związane z przenoszeniem przedmiotów, zamiataniem czy myciem podłogi rozwijają koordynację ruchową i siłę. Skupienie na zadaniach praktycznych wymaga uwagi i cierpliwości, co pomaga w rozwijaniu umiejętności koncentracji. Praktyka i powtarzanie zadań uczą wytrwałości i dążenia do celu.

Wspólne wykonywanie prac, takie jak przygotowywanie posiłków czy sprzątanie, rozwija umiejętności współpracy i komunikacji. Praktyczne zadania często wymagają rozwiązywania problemów, co rozwija myślenie krytyczne i logiczne. Umiejętności praktyczne przygotowują dzieci do codziennych wyzwań i uczą je, jak radzić sobie w różnych sytuacjach życiowych. Dzięki temu czują się pewne w wielu sytuacjach życiowych, są otwarte i chętne do podejmowania nowych wyzwań.

Email

Ogólny:
kontakt@LittleAcademy.pl
Dla dostawców: oferty@littleacademy.pl
Zapisy: recruitment@littleacademy.pl

Telefon

(+48) 695 777 314

Godziny pracy
Poniedziałek – Piątek (7.30-17.30)

Adres

Łąkowa 38 05-510 Konstancin Jeziorna
Sarmacka 12F 02-792 Warszawa
Wąwozowa 28 02-796 Warszawa
Rydygiera 13b 01-793Warszawa

KONTAKT
+48 695 777 314
kontakt@LittleAcademy.pl