O nas

Misją Little Academy jest wykorzystanie naturalnej dziecięcej chłonności językowej. Tylko w wieku przedszkolnym Twój maluch może nauczyć się języka tak szybko, intuicyjnie i kontekstowo, bez przyswajania teorii gramatyki.

Stosowana przez nas metodyka udoskonalana jest od wielu lat i stosowana w kilkudziesięciu krajach. Program został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych w wieku 2-6 lat. Za sprawą partnerstwa z największym światowym autorytetem w dziedzinie nauczania języka angielskiego masz pewność że Twoje Dziecko nauczy się języka już w przedszkolu.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko kontynuowało naukę w szkole polskiej, dwujęzycznej, czy systemie anglojęzycznym nasza placówka będzie dla niego idealnym miejscem. Przygotujemy Twojego Malucha, aby wejście w edukację polską lub anglojęzyczną przyszło z łatwością.

Nasi Native Speakerzy będą z Twoim dzieckiem przez cały dzień, zapewniając mu permanentną komunikację anglojęzyczną. Codziennie realizujemy również polską podstawę programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wszyscy nasi Mali absolwenci dostają się również do szkół polskich (również tych z egzaminami wstepnymi).

Jesteś tym, co jesz – zdrowe produkty i własna kuchnia w przedszkolu Little Academy

Zdrowe posiłki są naszym najwyższym celem.

Jedzenie podawane naszym Maluchom bazuje na wysokiej jakości produktach podawanych w kilka chwil po przygotowaniu. Jeśli podajemy jogurt, to jest to naturalny jogurt z miksowanymi owocami (nie produkt ze sklepu), jeśli serwujemy ciasto, przygotowujemy je sami z 1-dniowym okresem trwałości. Zupę gotujemy na indyku nie na kurczaku.

Nasze menu jest bogate w owoce i warzywa, mięso podawane jest do trzech razy w tygodniu. Podstawą posiłków są kasze, ryż, nie używamy cukru ani żadnych sztucznych wzmacniaczy smaku i produktów przetworzonych.

Regularnie podczas warsztatów kulinarnych przedstawiamy dzieciom zasady zdrowego żywienia, a także uczymy, dlaczego warto jeść zdrowo

Zadania

 • Realizacja programu Polskiej Podstawy Programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej – przygotowanie dzieci do rozpoczęcia edukacji w polskiej szkole podstawowej
 • Realizacja Podstawy Programowej British Council Learning Time with Timmy – przygotowanie dzieci do rozpoczęcia edukacji w anglojęzycznej szkole podstawowej (Szkoła Amerykańska, Szkoła Brytyjska, Szkoła Kanadyjska)
 • Realizacja elementów Pedagogiki Montessori w ramach autorskiego Programu Little Discovery – rozbudzenie w dzieciach zainteresowania nauką, światem, otaczającymi zjawiskami poprzez praktyczne doświadczenie
 • Sprawowanie opieki nad dziećmi oraz nad ich bezpieczeństwem.
 • Doprowadzenie rozwoju psychofizycznego dziecka do poziomu umożliwiającego podjęcie nauki w szkole

Cele

 • Najwyższym celem jest dobro dziecka.
 • Wsparcie indywidualnego rozwoju dziecka z wykorzystaniem jego wrodzonych możliwości.
 • Wychowanie dzieci śmiałych, pewnych siebie, otwartych na zmiany.
 • Kształtowanie postaw dziecka w relacjach do innych ludzi, świata, wobec życia.
 • Kształtowanie inteligencji emocjonalnej:
  – rozpoznawania i nazywania emocji własnych i innych
  – umacnianie wiary dziecka we własne siły
  – umacnianie wewnętrznej motywacji
  – kształtowanie odporności emocjonalnej
  – budowanie umiejętności radzenia sobie z porażką.
 • Stwarzanie warunków do rozwijania samodzielności, podejmowania odpowiedzialności za siebie i za najbliższe otoczenie.
 • Kształtowanie sprawności fizycznej.
 • Kształtowanie umiejętności obserwacji, ułatwianie rozumienia zjawisk zachodzących w otoczeniu.
 • Rozbudzanie ciekawości poznawczej, zachęcanie do aktywności badawczej i wyrażania własnych myśli i przeżyć.
 • Rozwijanie wrażliwości estetycznej, tworzenie warunków do rozwoju wyobraźni, fantazji oraz ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.

Zapraszamy Cię do odwiedzenia naszego przedszkola!

Dzieci znajdą u nas domową atmosferę, wspaniałych nauczycieli, pyszne, zdrowe jedzenie, przestronne sale. Wnętrza są przytulne (dywany, sofy, fotele, koce), naturalne (len, drewnno) i spokojne (narutalne spokojne kolory) – czyli świat przystosowany do ich potrzeb, uzupełniony najlepszymi metodami dydaktycznymi, które przez zabawę rozwiną indywidualne predyspozycje.

Nasze placówki

IMG_5983 (1)

Wilanów

W maju 2019 ruszyła nasza kolejna placówka w Wilanowie (Miasteczko Wilanów). Nasze sale są przestrzenne (każda około 50m2), doskonale oświetlone światłem naturalnym.

Do przedszkola przylega nasz ogródek. Maluchy przebywają w pięknym naturalnym wnętrzu (len, drewno, wiklina), w przyjaznych

naturalnych kolorach (szarości, pastele). Do dyspozycji mamy plac zabaw w patio oraz pobliski plac zabaw przy Klimaczaka (4 minuty spacerkiem).

To co Rodzice szczególnie cenią to fakt że wyróżnia nas własna kuchnia oraz smaczne, przygotowane przez nas jedzenie bazujące na zdrowych produktach.

Konstancin Jeziorna

Przedszole w Konstanciie położone jest w wyjątkowo urokliwym miejscu: na terenie zalesionym, przy jeziorku, na końcu cichej, zamkniętej ulicy. Takie warunki gwarantują naszym pociechom spokój i odpoczynek w przyjaznym środowisku.

Placówka mieści się w budynku wolnostojącym oddalonym od ulicznego zgiełku. Plac zabaw jest duży, wyposażony w atestowane zabawki dostosowane do wzrostu i wieku dzieci. Dysponujemy przestronnymi salami z łazienkami, przystosowanymi do wieku każdej z 4 grup. Podopieczni korzystają również z ponad 150-metrowej sali gimnastycznej.

 
 
IMG_5257 (2)
IMG_3472

Ursynów

Placówka na Ursynowie (Kabaty) mieści się w przestronnym i doskonale doświetlonym budynku, przy osiedlowej uliczce, co gwarantuje spokój i brak hałasu.

Do dyspozycji Dzieci są 4 sale, ponad 50 m każda, utrzymane w ciepłej i pastelowej kolorystyce. Wszystkie z nich posiadają 2 łazienki dostosowane do wieku i potrzeb naszych milusińskich.  Nasze grupy liczą maksymalnie 16 dzieci  a najmłodsza z nich to grupa żłobkowa (rocznik 2018 – 2019), w której jako jedynej  jest wsparcie nauczyciela dwujęzycznego. Pozostałymi grupami opiekują się wyłącznie native speakerzy.

Nieopodal przedszkola, po przeciwnej stronie ulicy, znajduje się bardzo duży i doskonale wyposażony plac zabaw, z którego korzystamy codziennie, naprzemiennie ze spacerami po okolicy.

Żoliborz

Z myślą o najmłodszych zadbaliśmy o to, aby nasze przedszkole znajdowało się w wyjątkowo przyjaznym miejscu w otoczeniu przyrody. Dzięki temu wiosną i latem słychać za oknem śpiew ptaków, którego nie zakłóca duży ruch ulicznych, gdyż celowo ulokowaliśmy się na końcu cichej, zamkniętej ulicy. W naszym prywatnym przedszkolu i żłobku na Żoliborzu stosujemy indywidualne podejście, traktując każdą pociechę jako niepowtarzalną osobowość. Dlatego staramy się zapewnić dzieciom jak najbardziej optymalne warunki dla rozwoju, aby mogły ujawnić swoje ukryte talenty i predyspozycje. Wspieramy również pewność siebie naszych podopiecznych, wierząc w ich możliwości, a także starając się okazywać im wsparcie na każdym kroku, gdyż każdy ich mały krok jest dla nas wielkim osiągnięciem. Pragniemy również podkreślić, że nasze prywatne przedszkole językowe w Warszawie koncentruje się również na rozwoju umiejętności językowych dzieci.

Zwłaszcza że każdy młody człowiek skrywa w sobie ogromny potencjał, który nasza wykwalifikowana kadra Pedagogów będzie aktywnie wspierać. Rozwój osobisty i zawodowy każdego z dzieci jest najważniejszym celem naszych nauczycieli.

IMG_5257 (2)