Angielski w żłobku – czy warto?

Dzieci podatne są na szybkie przyswajanie wiedzy. Rozwijanie wybranych zdolności już od najmłodszych lat skutkuje wysokimi umiejętnościami w przyszłości. Nie inaczej jest w przypadku nauki języka obcego. Czy warto zdecydować się na żłobek językowy w Warszawie dla maluszka? Jak wybrać odpowiednią placówkę?

Czy anglojęzyczny żłobek językowy w Warszawie to dobry wybór?

W pierwszych latach życia człowiek jest w stanie nauczyć się języka obcego w sposób naturalny. Warunkiem jest otoczenie, w którym język jest powszechnie wykorzystywany. Z tego powodu zaletą wyboru żłobka językowego dla dziecka będzie wprowadzenie go w środowisko, gdzie angielskiego używa się na co dzień. Maluch słucha prostych poleceń oraz nazewnictwa przedmiotów w obcym języku i przyswaja w ten sposób nowe zdolności. Z czasem jest w stanie sam komunikować się w języku angielskim, a składanie zdań nie stanowi dla niego trudności. Wybierając prywatny żłobek dobrze wziąć więc pod uwagę placówkę anglojęzyczną.

Nauka nie ma charakteru lekcji, podczas których maluch uczy się leksyki i gramatyki. Wiedza przekazywana jest w sposób naturalny, wykorzystując wrodzoną chłonność językową dzieci. Maluchy nie muszą brać udziału w nudnych zajęciach, lecz uczą się poprzez zabawę. Miasto Warszawa jest idealnym miejscem do wyboru żłobka językowego. Na jego terenie funkcjonuje wiele placówek działających w formie anglojęzycznych przedszkoli. Mają one charakter niepubliczny, a czesne obejmuje opiekę native speakerów oraz dwujęzycznych nauczycieli.

Prywatny żłobek anglojęzyczny w Warszawie

Zapisując dziecko do żłobka anglojęzycznego warto wiedzieć, że nauka ma charakter usystematyzowany. Pomimo braku tradycyjnych zajęć oraz wykorzystywaniu naturalnych zdolności dzieci do przyswajania języka, nauczyciele kierują się ustalonym programem nauczania. Przykładowo, w żłobku https://littleacademy.pl maluchy są przygotowywane do szkoły podstawowej według polskiej i brytyjskiej podstawy programowej w pełnym zakresie. Oprócz tego dzieci uczestniczą w zajęciach muzycznych, sportowych, czy kulinarnych, a język angielski w żłobku jest nauczany przez native speakerów nieposiadających umiejętności mówienia po polsku. W efekcie maluchy muszą nauczyć się komunikować z opiekunami i nabywają zdolność do naturalnego posługiwania się językiem.

 

Stojąc przed decyzją jaki anglojęzyczny niepubliczny żłobek wybrać, można skorzystać z Dni Otwartych organizowanych w placówkach. Oprócz pytań do nauczycieli można z bliska zobaczyć wygląd sal lekcyjnych, a także standard wyposażenia placówki. Maluch będzie miał wówczas okazję do zapoznania się z opiekunami oraz pierwszej integracji z rówieśnikami. Udział w Dniach Otwartych może pomóc w podjęciu decyzji o wyborze żłobka.

 

Warto zdecydować się na zapisanie dziecka do językowego przedszkola. Język angielski dla dzieci w żłobku jest świetną okazją, by w przyszłości maluch mógł posługiwać się nim w sposób naturalny. Warto pamiętać, że dzieci szybko przyswajają wiedzę, a przebywanie w otoczeniu native speakerów niejako zmusza je do szybkiej nauki i wykorzystywania nowych umiejętności.

Related Posts

KONTAKT
+48 695 777 314
kontakt@LittleAcademy.pl